Igaz hogy ez marad az oldal neve de most minden változik

Sziasztok én Minami Murasaki vagyok persze Japán és Anime mániás de ezen az oldal most kicsit átváltozik picit több japán lesz mint eddig volt.Konichiwa

Kaleidostar

 

 Megjelenés éve: 2003

Hossz: 54 rész (51 rész + 3 OVA)

Korhatár: nincs

Történet

A Kaleidostar egy nagyon hangulatos anime, melynek főszereplője egy japán lány, Sora, aki szeretne a Kaleido színpad sztárja lenni, már gyerekkora óta erről álmodik. A Kaleido színpad egyfajta cirkusz, mely lélegzetelállító műsort szolgáltat közönségének. Sora kitartó, törekvő, vidám és aktív lány. A szülei meghaltak, a nagynénje és a nagybátyja nevelte egészen addig, amíg csatlakozott a Kaleido társulathoz. A válogatásra igyekezve véletlenül találkozik a társulat vezetőjével, Kalosszal, aki - bár a lány lekéste a válogatást - ad neki egy esélyt.

Sora hamar barátokat talál: Ken, aki egyfajta menedzser a Kaleidónál, mindig támogatja őt, lesz két jó barátnője is, Mia és Anna, illetve megismerkedik egy fókával is, akit Jonathannak nevez el. A lány első számú rajongója egyébként egy rendőr, Jerry, aki az első nap elkísérte őt a Kaleido színpadhoz. Sora szinte azonnal szerepet kap, azonban ezt a fellépést nagyon elszúrja, és a következő alkalommal nem is kap szerepet, hanem bohócnak öltözve kell ajándékot osztogatnia a gyerekeknek, de ezt a feladatot is ügyesen megoldja.

A Kaleido nagy sztárja, Layla azonban nem igazán kedveli Sorát, és szinte azonnal próba elé állítja. Sora csak akkor maradhat a társulatnál, ha tökéletesen bemutatja az aranyfőnix technikát, amely Laylát világhírűvé tette. A lány keményen edz (ekkor vívja ki Mia és Anna tiszteletét is, ők először nem igazán kedvelték Sorát, hiszen válogatás nélkül került be a társulatba), és bár a bemutatója végét elrontja, mert leesik a hálóra, Layla megengedi, hogy maradjon, mert az aranyfőnixet végül is tökéletesen megcsinálta. Layla sztárpárja egyébként Yuri, egy nagyon jóképű férfi, aki szintén a színpad sztárja.

Sora különleges tulajdonsága, hogy képes látni a színpad szellemét, Fantomot, aki egy elég furcsa figura, és mindig kártyákkal jósolja meg a lány számára a jövőt. Állítólag csak az láthatja őt, aki kiválasztott. Mindig tanácsokat ad Sorának, illetve próbálja sugallni a helyes utat, meg persze kukkolni őt a zuhany alatt. Ahhoz, hogy Sora megvalósítsa álmait, minden erejére szüksége lesz, és sosem szabad feladnia. Célja, hogy igazi Kaleidostar legyen. Öszefoglalásképpen leírhatom, hogy ez egy nagyon kedves, romantikus-fantázia jellegű sorozat, mely kitartásra, barátságra, összetartásra tanít. Ez nem egy erőszakban bővelkedő akcióanime, inkább amolyan sírós-nevetős jellegű, mégis nagyon izgalmas: humorban, érzelmekben és persze fantasztikus mutatványokban nem lesz hiány. Csak ajánlani tudom!

Vadmacska Kommandó 

 

 Megjelenés éve: 2002

Hossz: 52 rész

Korhatár: nincs

Történet

Az anime főszereplője Zoey Hanson, aki egy átlagosnak látszó diáklány. Tetszik neki az iskola kendó bajnoka, Mark. Majd kiugrik a szíve örömében, amikor a fiú randira hívja egy kiállításra, amely a védett fajokról szól. Nem is sejti, hogy közben figyelik. Másnap különös dolgok történnek a lánnyal. Úgy érzi magát, mintha cica lenne, például nyávogni kezd, tejet és sült halat akar, ráadásul, amikor véletlenül leesik egy több méter magas falról, nem lesz semmi baja. Hamarosan egy parkba mennek Markkal. A fiút megtámadja egy mutáns patkány, mire megjelenik egy szőke srác, Elliot, és egy medált ad a lánynak, melynek segítségével átváltozik, fülei és macskafarka lesz. Varázsfegyverével, a csodaharanggal legyőzi a szörnyet, és megmenti a fiút. Zoey magyarázatot követel Elliottól a történtekért.

Erre Elliot és társa, Wesley megmutatják a lánynak a Macskávézót, és kap egy egyenruhát, amiben majd pincérkednie kell. A kávézó a főhadiszállásuk. Megosztják Zoey-val, hogy a gonosz űrmanók  meg akarják szerezni maguknak a Földet, és csak Zoey és társai tudják megmenteni a bolygót.  Ugyanis Zoey magában hordoz egy különleges DNS-t, nevezetesen a hegyi vadmacskáét, mely ha aktiválódik, a lány nagyszerű képességeket szerezhet magának. Sőt, Wesley átad neki egy szőrpamacsra emlékeztető gombolyagot, amely igazából egy robot, és Zoey elnevezi Minimicának.

Zoey feladata nem kevesebb, mint először is felkutatni négy társát, akik szintén emberfeletti képességekkel rendelkeznek, és együtt harcolni az emberiség megmentéséért. És persze emellett dolgoznia kell pincérlányként a kávézóban. Plusz még járjon iskolába is, és titkolózzon: egyszóval nem lesz egyszerű dolga. Zoey hamarosan ráakad a többi csapattagra, Corinára, Bridgetre, Kikkire és Renee-re, ezután együtt védik az emberiséget.

Ennek az animének, mint tudjátok, nem a japán, hanem az amerikai változatát vettük meg, és abból is egyelőre csak 26 részt. A Vadmacska Kommandó (japán nevén Tokyo Mew Mew) egy kissé rózsaszín, de alapjában véve nagyon jó kis anime, mely a Magical Girl kategóriába sorolható. Hasonlít egy kicsit a Sailor Moonra, hiszen itt is öt lány van, akik átváltoznak, és ugyanúgy a bolygónk fennmaradása a tét. Aki szereti a Sailor Moont, annak ez az anime biztosan a kedvence lesz!

 

Death Note

 

Megjelenés éve: 2006

Hossz: 37 rész

Korhatár: 16+

 Történet

Yagami Light unatkozó zseni, akinek életében minden tökéletes: szerető családban él, ő maga kitűnő tanuló, aki ígéretes jövő előtt áll, ráadásul a lányok is odavannak érte. Egy szokványosnak ígérkező napon az osztályterem ablakából látja, amint egy titokzatos tárgy a föld felé zuhan. Megtalálja a füzetet, mely a nevétől és a használati utasításától eltekintve igencsak szokványos jószágnak tűnik: ez ugyanis egy halállista, melybe, ha beírják valakinek a nevét, akkor meghal. A fiú először nem hiszi el, hogy a füzetnek természetfeletti képességei lennének, ám amikor kipróbálja, valóban működik. Light a lista hatalmától megrészegedve kezdi el irtani a bűnözőket, abban a reményben, hogy egy tökéletes világot teremthet. Hamarosan megjelenik a halállista tulajdonosa is: Ryuk egy valódi halálisten, aki unalmában ejtette le az emberi világba a füzetét. Ő csak azért jött ide, hogy szórakozzon egy jót. Ryukot csak az láthatja, aki megérintette a listát.

Nemsokára az egész világ felfigyel arra, hogy valami megváltozott, hiszen bűnözők százai halnak meg naponta. A rajongók Kirának keresztelik el Light-ot, a titokzatos jótevőt, aki megtisztítja a világot a gonoszságtól. Vannak azonban olyanok is, akik igencsak helytelenítik ezt a különös igazságszolgáltatási módszert. L, a világhírű mesterdetektív veszi kézbe a nyomozás irányítását. Light megpróbálja őt elintézni, azonban rá kell jönnie, hogy L-t ennél keményebb fából faragták. A mesterdetektív kis csapatának Light apja, Yagami Soichiro is tagja lesz, aki még csak nem is sejti, hogy Light az, akit valójában keresnek. L azonban gyanút fog, és mindenáron be akarja bizonyítani, hogy Light és Kira ugyanaz a személy.

Eközben egy "második" Kira is mozgolódni kezd. Ő Amane Misa, a gyönyörű szupermodell, akinek szintén a birtokában van egy halállista, s van mellette egy Rem nevű halálisten is. Misa kezdettől fogva Kira hódolója volt: a lány szüleit egy rablógyilkos ölte meg, akit azonban nem ítéltek el, mivel nem volt ellene elég bizonyíték. A bűnözővel végül Kira végzett. Misa élete feléért cserébe megkapta a halálisten szemét is. A szem segítségével könnyen felismeri Light-ot (a halállista birtokosának hátralevő éveit nem lehet látni, míg mindenki másét igen). Misa kapcsolatba lép Light-tal, őszintén bevallja neki az érzéseit. L megpróbálja mindkettejüket csőbe húzni, de kudarcot vall: hiába zárta be őket, a gyilkosságsorozat újra kezdetét veszi. Szabadulása után Light csatlakozik L-hez és csapatához, hogy leleplezzék Kirát. Mindez természetesen Light tökéletesen megszerkesztett tervének a része, s végül úgy tűnik, ő győzött: ám a háborúnak még nincs vége.

Ez az anime két zseniális elme harcát mutatja be. L és Light mindketten kitűnő logikával rendelkeznek, a történet nagyon izgalmas és fordulatos. Kicsit sajnáltam, hogy az anime vége nagyon kiszámíthatóra sikeredett. Én végig Light-nak szurkoltam: igaza van abban, hogy az igazságszolgáltatásnak sajnos nagyon súlyos hiányosságai vannak. Az elavult, bürokratikus rendszer és a merev jogszabályok következtében rengeteg gonosztevő sosem nyeri el méltó büntetését, míg mások ártatlanul szenvednek hosszú évekig. Kira ezen akart változtatni: átérezte az olyanok fájdalmát, mint Misa. Teljesen tökéletes világot nem teremthetett volna, mert gonosz emberek mindig is lesznek, de tevékenysége jelentősen csökkentette a bűnözési rátát, ami szerintem óriási eredmény. Itt igazából nem lehet jó és gonosz harcáról beszélni, inkább két világlátás került szembe egymással: a Kira ellen harcolók bíztak a tradicionális módszerekben, az igazságszolgáltatás erejében, míg Kira a halállistát tartotta az egyetlen megoldásnak. Kira világa a félelmen alapult, a másként gondolkodók nem nyilváníthattak szabadon véleményt, és ártatlanok is áldozatul estek az "isteni" céloknak. Viszont a jelenlegi rendszer sem jó: meg kellene reformálni az igazságszolgáltatást, rugalmasabb jogrendszert és szabályokat, hatékonyabb szervezeteket kellene létrehozni. Ha ez korábban megtörtént volna, talán Light-ból sohasem lesz Kira (vagy legalábbis egy kevésbé aktívan tevékenykedő Kiraként ismerhettük volna meg). Az animéből készült kétrészes mozfilm (Death Note és Death Note: az utolsó név) is nagy sikert aratott, bár nekem az anime jobban tetszett.

 

 

 

Full Metal Panic!

 

Megjelenés éve: 2002

Hossz: 24 rész

Korhatár: 12+

 Történet

A Full Metal Panic! egy nagyon érdekes anime: alkotói egyszerre használták fel a mecha, az akció, a vígjáték és a dráma világát, hogy ezeket összekeverve megszülessen ez a szuper anime. A történet főszereplője Kaname Chidori, egy középiskolás lány, aki megtestesíti a gyönyörű, de érinthetetlen nő típusát. A fiúk számára Kaname csak egy álom, mert a lány semmiért sem adná fel a szabadságát. Magabiztos és erős, nem csoda, hogy az iskolában ő az osztályfelelős. A dolgok azonban teljesen megváltoznak, amikor egy új fiú érkezik a suliba, aki furcsább az átlagnál: ő Sousuke Sagara, aki egy titkos szervezetnek, a Mithrilnek dolgozik. A Mithril egy katonai terroristaelhárító különítmény, mely ezúttal azt a feladatot adja Sousukénak, hogy álruhában védje meg Kanamét.

Kaname Chidori ugyanis egy suttogó, bár neki erről fogalma sincs. A suttogók képesek bonyolult kódokat összerakni, melynek segítségével akaratlanul is a Fekete Technológia szolgálatába állíthatják őket. Ez a célja a gonosz és kegyetlen terroristának, Gauronnak, aki Sousuke esküdt ellensége. Kaname és Sousuke veszélyes, izgalmas és poénos helyzetekbe egyaránt belekeverednek, mert a fiú képtelen beilleszkedni, mindent és mindenkit terroristának néz, akár az, akár nem. A Mithril titkos tengeralattjárója az akció bázisa, ahol a kapitány - bármilyen hihetetlen - egy 16 éves, ám különleges képességekkel megáldott lány, Tessa, aki bizony nem közömbös Sousuke iránt, így Kaname és Tessa a sorozat folyamán néha inkább tekinthetők vetélytársaknak, mint barátoknak. Vagyis a romantika is sok-sok szerepet kap, ettől lesz a sorozat olyan érdekes.

A Full Metal Panic? Fumoffu a mechás akció helyett a humort helyezi előtérbe. A Fumoffuban Sousuke még mindig Kanaméra "vigyáz" az iskolában, de jelleme mit sem változik. Ugyanúgy képes felrobbantani az öltözőszekrényt, még akkor is, ha csak egy ártalmatlan szerelmeslevél lapul benne. A Fumoffu az iskolai életre helyezi a súlypontot, igazából nem találkozunk majd igazi, potenciális ellenfelekkel, ennek ellenére garantáltan jól fogunk szórakozni, hiszen Sousuke még a suli béna baseballcsapatából is képes a legjobbat kihozni, vagy Kanamét felfegyverzett plüssállatnak öltözve megvédeni. Ráadásul két rész erejéig Tessa is felbukkan, hogy kipróbálja a diákéletet, és persze, hogy becserkéssze Sousukét, aminek Kaname nem igazán örül.

A Full Metal Panicnak van még egy harmadik szériája, a The Second Raid. Míg a Fumoffu egy igazi paródia, a Second Raid ismét beépít drámai elemeket. Arról szól, mi történik, ha Kanamét és Sousukét elszakítják egymástól. Sejthető, hogy ez mindkettejük számára gyors hanyatlással fog járni. A Fumoffut az alap sorozat

 

Pokoli Lány 

 

Megjelenés éve: 2005

Hossz: 26 rész

Korhatár: 16+

Történet

A Pokoli Lány (japánul Jigoku Shoujo, angolul Hell Girl) egy nagyszerű pszicho-horror jellegű anime. A történet szerint a 400 évvel ezelőtti feudális Japánban, egy kis faluban élt Emma Ai, egy kedves, mosolygós kislány. A falu lakói démonnak és különcnek tartották. Egyetlen barátja volt, Sentaro, akivel egyben unokatestvérek is voltak. Egy nap a falu elöljárói elmentek Ai családjához, és közölték velük, hogy a falu jóléte érdekében fel akarják áldozni a hétéves kislányt a hegy istenének, ahogyan a szokás tartja. Emma Ai szülei könyörögtek Sentarónak, hogy védje meg a lányukat. Sentaro megmentette Ai-t a haláltól, és egy kis házban bújtatta el az erdőben, rendszeresen ételt és ruhát vitt neki. A falu lakói mit sem tudtak erről, azonban elkezdtek gyanakodni, amikor a következő években a föld rossz termést hozott.

Már hat év eltelt, és Sentarónak megfordult a gondolat a fejében, hogy Ai-val együtt megszökik. Azonban a falubeliek rájuk találtak. Kényszeríttették Sentarót, hogy élve temesse el a lányt. Ai teljesen összetört, mert azt hitte, a fiú kiáll majd mellette. Határtalan gyűlöletében visszatért a halálból és elpusztította az egész falut. Sentaro még ezelőtt elmenekült, így ő nem halt meg. Egész életében bánta tettét, és megépítette a Hétéves Gyermekek Templomát ezzel is mutatva, hogy sosem felejtette el, hogy hibázott. Ai-nak meg kellett fizetnie tettéért, és a Pokol ura (aki a sorozatban, egy pók alakjában jelenik meg) Pokoli lánnyá változtatta őt.

A városi legenda szerint van egy titokzatos honlap, mely csak éjfélkor nyílik meg. Ha valaki beírja oda annak a személynek a nevét, akin bosszút akar állni, Emma Ai kapcsolatba lép vele. Egy csutkababát ad az illetőnek: ha valóban bosszút akar állni, és kioldja a piros fonalat, bosszúja tárgya azonnal a pokolra jut. Viszont tettért neki is meg kell fizetnie, hiszen aki megátkoz mást, az maga sem juthat be a paradicsomba, hanem maga is pokolra jut (persze csak a halála után, s a szerződésre egy a mellkason megjelenő lángnyelv alakú tetoválás emlékezteti élete végéig). Ai természetesen nem egyedül dolgozik: amíg az illető személy gyötrődik, meghúzza-e a fonalat, a Pokoli lány szolgái folyamatosan figyelik őt. Minél többen veszik igénybe Enma Ai segítségét, annál különösebb dolgok történnek a városban: a rejtélyes eltűnések felkeltik egy Shibata Hajime nevű újságíró figyelmét is. Hajime a lányával, Tsugumival él. Korábban nem volt jó a kapcsolatuk, de a Pokoli lány utáni nyomozás során ismét egymásra találnak. Tsugumi sokszor Enma Ai szemével látja az eseményeket, így van remény, hogy talán megállíthatják a bosszút. Ugyanis Hajimének nagyon nem tetszik az, amit Enma Ai csinál.

A bosszúval az illető olyan terhet vállal fel, mely egész életében a lelkét nyomja majd. Azonban mégis meg lehet érteni azokat, akik bosszút akarnak állni: sokszor mi sem vesszük észre, mennyire megbántunk valakit. Nem látjuk, mekkora fájdalmat okoztunk. Az elkeseredettség és a kilátástalanság érzése vezérli azokat, akik nem látnak más lehetőséget a bosszúra, csak a titokzatos weboldal hatalmát. A kétségbeesés és a tehetetlenség hajtja odáig ezeket az embereket, hogy ilyen módszereket alkalmazzanak. Ám a tudat, hogy valakit a pokolra küldtek, s hogy életük végén ők maguk is biztosan odajutnak, elviselhetetlenné válik egy idő után. Aki megátkoz valakit, saját magát is tönkreteszi. Ráadásul az sem vigasz, hogy csak halála után kell bűneiért megfizetnie, hiszen bármikor bármi megtörténhet, arra nincs biztosíték, hogy majd csak 60 év múlva fog meghalni. Az is lehet, hogy már két éve múlva (mert Enma Ai semmi olyasmit nem mondott, hogy az illető végelgyengülésben fog meghalni 90 évesen). Ez az anime nagyon elgondolodtató, sokat lehet tanulni belőle az emberi érzésekről. Ha más nem annyit, hogyha már hirtelen dühünkben vagy szimpla gonoszságból megbántunk valakit, legalább ne felejtsünk el utána bocsánatot kérni, ha átgondoltuk a dolgot és rájöttünk, hogy tényleg mi hibáztunk.

 

 

Gravitation

 

 Megjelenés éve: 2000

Hossz: 13 rész + 2 OVA

Korhatár: 14+

Történet 

A Gravitation egy nagyon édes shounen-ai anime, amely különleges könnyedséggel lopja be magát az anime-rajongók szívébe. Főszereplőnk Shindou Shuichi, a Bad Luck nevű amatőr zenekar énekese. Ő írja általában a dalok szövegét is. A banda másik tagja, Hiro gitározik. A zenekar nem áll a helyzet magaslatán, még hiperaktív menedzserük, Sakano minden igyekezete ellenére sem. Shuichi egy este a parkon keresztül megy haza, amikor a szél kifújja a kezéből az általa írt dalszöveget. A papír egy nagyon jóképű, ám meglehetősen rosszindulatú férfi kezében köt ki, aki kérdés nélkül lealázza a verset, és tehetségtelennek nevezi a fiút. Shuichit nagyon bántja a dolog, és nagyon meglepődik, amikor másnap megpillantja az idegent a tévében. Kiderül, hogy a férfi neve Yuki Eiri, és szerelmes-romantikus regényeket ír.

Shuichi felkeresi a lakásán Yukit. A házból éppen egy nő távozik, mire Yuki úgy tesz, mintha Shuichi a szeretője lenne. Miután a nő elmegy, Yuki meg akar szabadulni a fiútól, aki erre kérdőre vonja, miért bánik így vele. Addig kérdezgeti, míg Yukinak teljesen elege lesz belőle, és végül megcsókolja Shuichit. Így kezdődik ez a nem mindennapinak mondható kapcsolat, minden örömével és bánatával együtt. Mert hát Yuki és Shuichi a maguk módján mindketten nehéz esetek, ehhez hozzájön még a különböző személyiségük és a Bad Luck karrierjéért folytatott harc.

A Bad Luckhoz hamarosan csatlakozik egy új tag is, Fujisaki, aki mellesleg az NG Productions elnökének, Seguchi Thomának az unokaöccse. Persze új tag ide vagy oda, a banda jövője teljes egészében Shuichin múlik, hiszen ha közte és Yuki közt probléma támad, akkor képtelen dolgozni. A zenekarnak meg kell küzdenie riválisaival, így például az ASK-kal, melynek vezetője mindenáron igyekszik keresztbetenni Shuichinek. Az animében rengeteg humoros jelenet van, például Shuichi előszeretettel öltözik különböző jelmezekbe (banán, elem, Sailor fuku, vagyis lány iskolai egyenruha stb.), szóval nagyon poénos eseményeknek lehetünk tanúi. A történet előrehaladtéval egyre többet megtudunk Yuki gyermekkori tragédiájáról, ami megmagyarázza, hogy felnőttként miért lett ilyen.

A Gravitation egy olyan anime, amit egyszerűen nem lehet abbahagyni, ráadásul nem is túl hosszú. Mint a legtöbb shounen-ai, ez is inkább lányoknak készült, de ez nem jelenti azt, hogy fiúknak tilos megnézni. Ráadásul Shuichi nagyon lányos, és az egész anime nagyon életszerű, hiszen a Bad Luck zenekar számaiba is belehallgathatunk. Én személy szerint nem igazán szeretem a rockot, de ezek a számok tetszettek, főleg a Spicy Marmalade, a Blind Game Again és a The Rage Beat. A karakterek nagyon el lettek találva, és a történet is nagyon érdekes és izgalmas. Nekem pillanatok alatt az egyik kedvencemmé vált a Gravitation, remélem, ezzel nem leszek egyedül.

 

 

 

Ghost In The Shell- Stand Alone Complex

 

Ha az ember azt hallja: Ghost In The Shell, azt gondolja, már megint egy nagyon komoly hangvételű anime.

De a GITS - Tachikoma Special ez alól kivétel. Ez a sorozat 26 részes és ezek kb. másfél percesek. A normál sorozatban többször láthattuk a tachikomákat, ezek rendkívül intelligens, bogár alakú robotok, akik a 9-es ügyosztály alkalmazásában állnak. A season 1 és season 2-ben szinte ők az egyetlen poénforrások.

A Tachikoma Special részek helyszíne végig egy virtuális tér, ahol a tachikomák szokásukhoz híven olyan dolgokról kezdenek el vitatkozni, hogy mi értelme az emberi nyelvnek a villámgyors elektronikus kommunikációval szemben stb. Vagy mindenféle bolondos dolog történik meg velük, pl. megfertőzi őket egy vírus, vagy miközben tornáznak vagy játszanak a virtuális térben, a sorozatból megismert vigyori elkezdi használni az egyikük szemét, vagy éppen Batou után leskelődnek a cybertéren keresztül, ahogy lefekvés előtt kiveszi a szemeit stb. :D

Őszintén szólva szerintem senki sem fogja a hasát fogni a nevetéstől, de akik kedvelték a sorozatban a tachikomákat, azoknak biztosan mosolyt csal az arcukra ez a sorozat-féleség

Kiddy Grade

 

A történet a galaktikus időszámítás 328-adik évében játszódik (mai időszámítás szerint 2462). A tudomány rengeteget fejődött mind az űrkutatás, mind, pedig a nanotechnológia terén. A kiborgok fejlettsége is magas szintet ért el. Az emberiség az egész galaxist bejárta, és terraformáló űrhajók segítségével számos bolygót tett lakhatóvá. A felfedezett területekért hatalmi harcok robbantak ki, ezért szükség volt egy szervezetre, ami megteremti a békét és a rendet. Így jött létre véres harcok árán a Galaktikus Unió, az Unión belül, pedig a G.O.T.T. A G.O.T.T. Felelős a gazdasági és politikai egyensúly fenntartásáért. Ehhez számos kommandós egység és egy különlegesen képzett ügynökökből álló, úgynevezett Árnyék szakasz áll a rendelkezésére. Az Árnyék szakasz tagjai az E.S. Ügynökök, akik párban dolgoznak, és mindegyikük különleges képességekkel rendelkezik. Ezeket a képességeket a testükbe ültetett nanorobotoknak köszönhetik. Összesen 6 ilyen csapat dolgozik a G.O.T.T.-nak, mindegyikük egy egyedi űrhajóval és testőr robottal van ellátva. A történet főszereplői Eclair és Lumiere, akik szintén az Árnyék szakasz tagjai. Első ránézésre nem tűnnek többnek, mint átlagos kislányok, de a látszat csal. Eclair rendkívüli gyorsasággal és erővel van megáldva, Lumiere pedig bármilyen elektronikus rendszert képes irányítani az akaratával. Később derül ki, hogy valójában már mindketten több száz évesek, csak mindig új testet kaptak. A dolog szépséghibája az, hogy többször is kitörölték az emlékeiket. Ezért van az, hogy a sorozat elején nem tudunk meg túl sokat a múltjukról. A bevetésekre egy Armblast nevű megfigyelő is elkíséri a lányokat. A főnökük, Eclipse igazgató asszony először csak egyszerűbb feladatok megoldását bízza rájuk. Kisebb helyi konfliktusokat kell megoldaniuk, már elfogott bűnözőket kell elszállítaniuk, stb., persze itt is közbejönnek váratlan fordulatok, de nem okoz túl nagy gondot a megoldásuk. A sorozat első harmada igazából csak az alapszituáció és a lényegesebb szereplők, megismerésére szolgál. Ezekre a részekre kellemes, vidám hangulatjellemző. A szereplők élvezik a munkájukat, és egészséges rivalizálás van köztük. Az idő múlásával viszont egyre nagyobb jelentőségű küldetéseket kapnak. A lányoknak egyre többször kell szembesülniük azzal a ténnyel, hogy a bűnözőket a hivatalból is segíti valaki. Ez többször is nyomasztó légkört teremt. Ráadásul Eclairnek bevillan néhány emlékkép a múltjából. Felmerül benne a kérdés, hogy milyen ember volt "előző életében", és milyen parancsokat kellett teljesítenie. Nem tud szabadulni a gondolattól, hogy több millió ember vére tapad a kezéhez. Hosszas belső vívódás után megbékél múltjával, és elhatározza, hogy megváltozik. De ez nem is olyan könnyű, ha az ember E.S. ügynök. Eclairéket ugyanis az Aure nevű bolygóra küldik azzal a paranccsal, hogy szüntessék meg a kitört lázadást. Odaérve viszont kiderül, hogy a bolygón élő közembereket a Nouvlessek (tisztavérű földi nemesek) a tulajdonuknak tekintik, és rabszolgaként dolgoztatják. A lányok felülbírálják a felettesük parancsát, és az ártatlanok védelmére kelnek. De mivel az E.S. Ügynökök nem tagadhatják meg a főnökük parancsát, ezért Eclipse igazgató asszony kénytelen megvonni a státuszukat. Ettől kezdve, pedig szökevénynek minősülnek, és elkezdődik a hajtóvadászat. A G.O.T.T. pedig nem válogat az eszközökben. A lányoknak a saját barátaik ellen kell harcolniuk a túlélésért, ez a harc, pedig nem kevés meglepetést tartogat a néző számára. A Kiddy Grade egy nagyon összetett, és jól sikerült anime. Egyes részek talán egy kicsit zavarosak lehetnek, de később minden világossá válik. Nem túl régi, ami a technikai kivitelezésen is meglátszik: szép tiszta színek, és részletes karakterdizájn jellemzi. Bár a kidolgozottság nem mindig tökéletes. Az anime legnagyobb erőssége a zene, ami remekül illeszkedik a helyzetekhez. Az akció jelenetek és az űrharcok is rendkívül látványosak. A sorozat elvétve tartalmaz pár véres és erotikus jelenetet is, ezért inkább nem ajánlom a fiatalabb nézőknek, de aki már elmúlt 12, azt csak bíztatni tudom. Egy biztos: aki úgy dönt, hogy megnézi, az garantáltan jól fog szórakozni. Azt hiszem, nem maradt más hátra, mint hogy jó szórakozást kívánjak.:)  

 

 

                                        Bleach


Nehéz róla jó ismertetőt írni, mert nagyon összetett, egyik percben vidám, másikban véresen komoly (szó szerint!), érzelmes, idegesítő, tanulságos, szórakoztató és főképp: figyelemreméltó.

Kubo Taito (aka Kubo Tite, vagy egybeírva Kubotite) a Bleach szellemi atyja, aki sokáig házalt a művel, mert akkoriban nagyon divatosak voltak a kardos-harcos-szellemes shounen jumpok (mint Yu Yu Hakusho), de végül sikerült az áttörés, és beindult a manga. Ebből kezdett a Studio Pierrot 2004-ben az anime készítésébe. Megjegyzem, igen-igen helyesen.

És ím, maga a történet, vázlatosan, kedvcsinálónak.

Adva van egy random 15 éves, átlagosnak azért mégsem mondható srác, Kurosaki Ichigo, aki nem csak narancssárga hajával kelt feltűnést Karakura japán városka utcáin. Például megleckézteti a huligánokat, mikor azok feldöntenek egy halott lány emlékére kitett virágot. Ezt eddig más is megtehetné. Csakhogy ő utána szépen a halott lány lebegő lelkéhez fordul, és elmondja neki, hogy nincs mitől félnie. Ichigo ugyanis látja a szellemeket...

Még kisfiú volt, mikor az Édesanyja meghalt, nagyjából ezzel egyidőben kezdte látni a szellemeket (akiknek lánc lóg a mellkasa közepéből). Apjával (aki idiótának tűnik) és két húgával (akik felelősségteljesen viselkednek és élik az életük a tragédia után) lakik együtt, az egész család nyitott a  > szellemi <dolgokra. Egyébként normális fiú, suliba jár, barátai is vannak. (meg gitárja... ).

A nem-mindenki-számára-látható létsíkon azonban nem csak szellemek, hanem gonosz szörnyek, Hollow-k is vannak, akik az előbbieket... öhm... fogyasztják. Őket is látja Ichigo.
És nem csak őket, hanem azokat is, akik a lelkeket védik a Hollow-k támadásaitól és átsegítik őket a Soul Societybe (Lélek Közösség). Ezek az alakok a Shinigamik (azaz Halálistenek, egyes feliratozás szerint, pedig Lélek-kaszások).

Az egyik Shinigami épp Karakurában tevékenykedik, mikor összehozza őket a sors, és örökre megváltozik Ichigo élete. Az egyik éjjel álmából felriadva azt látja, amint egy fekete szamuráj ruhás leányzó karddal a kezében átsétál a falán. A lány bemutatkozik (Kuchiki Rukia) és elmondja ki ő, mi ő.
Ez alatt az egyik Hollow Ichigo egyik húgának ízletes lelkére pályázik, így megtámadja őket. Rukia nem bír vele, úgyhogy felajánlja erejét Ichigonak, aki, hogy megmentse testvérét, él a lehetőséggel. Elveszi a lány erejét, sőt, a kardját is (Ichigo különös ismertetőjele a hatalmas lélekenergiája miatti orbitális nagy bökő. A Zanpakutok = kardok, képességeik, tulajdonosaikhoz fűződő viszonya, a harcok és a megrajzolás is elvinné a hátán az animét. A cselekmény csak hab a tortán: D). Legyőzi a Hollow-t, és shinigamivá válik.

Ez nagyjából az első rész tartalma, az alapvető dolgokat itt tisztázzák. A továbbiakról pár szóban, de tényleg.

Rukia - erejét elvesztve - a Földön marad, testet szerez, így látják az emberek, Ichigo osztálytársa lesz, hogy segíthessen neki a Hollow-k ellen küzdeni. Számtalan kaland során Ichigo ismerőseinek 65%-áról kiderül, hogy szellemi energiája igencsak szerteágazó és fejlett, sorsok tárulkoznak fel, vicces helyzetek adódnak és természetesen megismerünk sok új szereplőt. Közben a Soul Societyben elgondolkoznak azon, hogy vajon hová tűnt Kuchiki-san... és delegációt küldenek utána, hogy vigyék vissza...meg akarják büntetni... de még mennyire.

 

 Még annyit, hogy nagyon jó anime, sajnos az utóbbi pár hónapban nem követi a mangát, hanem ún. fillerekkel apellál, ami jó, jó, de azért nem az igazi. Ennek ellenére csak bíztatni tudom azt, aki most áll neki, az első hetvenegynéhány részt csak dicsérni lehet.

Ó, egy kis epizód, csak hogy lássák, mennyi az annyi. Kubo Tite nagyon jól ábrázolja a karaktereket, nem felületesen és nem szalagon gyártja. Mindenkinek külön teljes élettörténete van, melynek egésze határozza meg viselkedését, tetteit, gondolatait. Természetesen van gonosz és aljas karakter is, mégis a minden oldalról küröljárt problémakifejtés miatt érthető, sőt, logikus lépéseket követnek el a szereplők.

 

 

Chrno Crusade

 

Az 1920-30-as évek U.S.A.-beli New York-jában járunk. Az ország és a város a "boldog békeidő" korát önfeledten tölti az I. Világháború befejezte után. Minden jó: a gazdaság virágzik, az emberek jól élhetnek..., de valami mégsincs rendben. Valami sötét, hatalmas és ijesztő dolog van készülőben - mely sötétebb akármilyen háborúnál -, és ennek előjeleként megjelennek olyan lények, akiket "ördögi bűnösöknek" neveznek.

Ezek a lények, még inkább démonok, akik a békébe, ahogy csak tudnak, úgy rontanak bele. De van egy szervezet, mely arra hivatott, hogy a démonok e fajta szórakozását meggátolja. Ez a szervezet a Magdaléna Rend, mely nem hétköznapi, hiszen fokhagymafüzér és egyéb démonűző eszközök helyett leginkább a gépfegyvereket részesíti előnyben, hogy likvidálja a démonokat. Természetesen a Rend tagjai nem mások, mint apácák és papok.

Ebben a szervezetben található egy 16 éves lány és az -úgynevezett- segítője, név szerint Rosette Christopher (Rosette nővér) és Chrno. Rosette nem volt mindig Isten jegyese, hiszen a miatt került a rendhez, hogy megtalálja eltűnt testvérét, Joshuát, Chrno segítségével.

Chrno és Rosette ismeretsége a történethez képest 4 évvel korábban született egy szövetség által, melyre bizonyítékul szolgál az órához hasonlító tárgy, mely Rosette nyakában lóg...

Az idő szoros és kevés, hiszen a történet folyamán minden elfogyott perc életekbe kerülhet, ezért sietniük kell a szereplőknek...

A leírásban direkt nem tértem ki a történet egyéb részeire, hiszen az úgy az igazi, ha mindenki maga látja.

A történet 24 része alatt az emberben vegyes érzések támadhatnak, hiszen olyan hatása van a történet kezdésének, mintha egy szeleburdi apáca és egy ügyetlen, gyerekarcú fiú kalandjai közé csöppent volna. De a sorozat előrehaladtéval kiderülnek olyan dolgok, melyek hamar megváltoztathatják minden néző gondolkodását és véleményét az animéről. A történet első felében leginkább a vígjáték kap szerepet, és később egyre inkább komolyodik a mondanivalója.

A szereplők egy részének köze van monda- vagy legendakörben található alakokhoz. Kezdésként itt van Kronosz - neve a görög "idő" szóból származik, valószínűleg innen van az animében található Chrno neve is. Valamint van hasonló nevű isten is a görög mitológiában. A másik név: Mária Magdaléna vagy Mária Magdolna - a Bibliában előforduló személy (nem vagyok vallásos, így nézzétek el, ha valami nem stimmel). Szentként kezeli az ortodox, katolikus és az anglikán egyház. Életével kapcsolatban még mindig nincs döntő álláspont. Jézus 7 ördögöt űzött ki Máriából.

 

 

 

 

 

 

 

 

Shugo Chara!



Hossz: 51 rész
Műfaj: vígjáték, romantikus, hétköznapi, iskolai élet, magical-girl,
kawaii, shoujo

Rendezte: Yasuda Kenji
Eredeti mű
: Peach-Pit
Írta: Shimada Michiru, Inukai Kazuhiko, Yasuda Kenji, Nakamura Makoto, Kingetsu Ryunosuke, Koyama Tomoko
Karakter dizájn: Sai Fumihide
Zene: Di'LL
Stúdió: Satelight


A történet főszereplője Hinamori Amu, egy látszólag kemény punk stílust valló lány. Ám senki sem ismeri Amu igazi énjét: amellett, hogy anyja kissé feltűnő ruhákat ad rá, egy szolid és félénk teremtés, így az iskolában mindenki hidegvérűnek és keménynek hiszi. Egy éjjel Amu azt kívánja, hogy bárcsak lenne annyi bátorsága, hogy meg tudja mutatni az igazi személyiségét. És amikor Amu elalszik, csodák-csodájára 3 különböző színű tojás jelenik meg reggel az ágya mellett. Amu mit sem sejtve beviszi az iskolába a személyiség átformáló tojásokat. Az iskolában éppen egy különleges diákkör, az "Őrzők" tanácskoznak. Amunak rögtön megtetszik egy fiú, Tadase Hotori, ám amikor Tadase közelebb szeretne kerülni hozzá, Amu gondolkozás nélkül visszautasítja - itt követ el egy nagyon nagy hibát, hiszen Amu bevallja a szerelmét - hogy jóvátegye azelőtt döntését - de akkor már Tadase visszautasítja - azzal az indítékkal, hogy mást szeret - így Amu sírva elrohan. Út közben nem veszi észre, hogy egy gödör felé közeledik, és hogy még borzasztóbb legyen Amu élete, bele is esik. Ekkor véletlenül összetöri az egyik tojást, amelyből az ő saját tündérkéje - charája - Ran bújik ki, és így átformálja Amu személyiségét.
És ezzel a véletlen szerű dologgal indul a történet körforgása. Amu hamarosan megismeri a macska fülű Ikutót, aki eleinte el akarta lopni a tojását - de ennek ellenére szerelmesek egymásba. Megismeri Ikuto húgát is, aki köztudottan szerelmes testvérébe. Emellett pedig az iskolában is megismer néhány embert. Valóban átformálta a tojás Amu személyiségét.

A történet nagyon aranyos, beleillenek a karakterek a képbe. A történet nem éppen a legfilozofikusabb, ám a lényege egyértelmű: néha az ember nem önmagát mutatja, pedig a legtermészetesebbre kell törekedni. A karakter dizájn csillagos ötös a gyönyörű grafikával együtt. És amellett, hogy ennyi jót elmondtam róla, alá is tudom támasztani azzal, hogy Japánban rengeteg rajongója van, kész rajokat toborzott ez az anime, mint a manga is.
Minden korosztálynak ajánlom, különösen a romantikus vígjátékot kedvelőknek.

 

 

Cowboy Bebop

Hossz: 26 rész
Műfaj: akció, vígjáték, dráma, sci-fi,
shounen

Rendezte: Watanabe Shinichiro
Írta: Yatate Hajime
Karakter dizájn: Kawamoto Toshihiro
Zene: Kanno Yoko
Stúdió: Sunrise, Bandai

      

A Cowboy Bebop története egy fejvadászcsapat tagjai, körül forog, a nem túl távoli jövőben, ahol a Föld romokban hever, az emberiség, pedig szétrajzott az űrben. A fullasztó bürokráciában virágzik a bűnözés, mindennaposak a lövöldözések, rablások, gyilkosságok. A korrupciótól tehetetlen rendőrség bevezeti az akár milliós végösszegű vérdíjakat, és megkezdődik a fejvadászok, vagy ahogy ők magukat hívják a Cowboyok kora. Ebben a zűrzavaros világban sodródik egymás mellé négy ember, és itt kezdődik a Cowboy Bebop története.

A Bebopot elég nehéz beleerőltetni bármilyen műfajba, vagy filmszerkezetbe. Előzmények nélküli kezdés, bizonyos szempontból nyitott vég, sok humor, melankolikus hangulat, és rengeteg megválaszolatlan kérdés. A szereplők jelleme egytől egyik tökéletesen kidolgozott és nagyon átgondolt. A főszereplő Spike Spiegel, egy életunt, a társaival nem sokat törődő fickó, akit semmi sem érdekel. Titokzatos múltjának boncolgatása tulajdonképpen a sorozat központi története. Rajta kívül még Faye Valentine egy p



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 1
Heti: 3
Havi: 3
Össz.: 6 670

Látogatottság növelés
Oldal: Más Animék
Igaz hogy ez marad az oldal neve de most minden változik - © 2008 - 2025 - animanana.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat